Profesjonalna ewakuacja ćwiczebna obiektu CNBM

W dniu 25.09.2015 r. o godz. 9:00 rozpoczęła się profesjonalna akcja ewakuacji próbnej obiektu Centrum NanoBioMedycznego UAM. Była to ewakuacja niezwykła, ponieważ zaangażowani w nią byli nie tylko pracownicy i studenci CNBM, Wydziału Fizyki, przedstawiciele Władz Uczelni czy Zespółu Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych UAM, ale również przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego a nawet Biura Operacji Antyterrorystycznych.

Funkcjonariusze mogli w praktyce sprawdzić procedury związane z ewakuacją, sytuacją zakładniczą, negocjacjami, zatrzymywaniem osób niebezpiecznych, zabezpieczeniem ładunków wybuchowych i sprawdzeniem obiektu.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod LINKIEM